Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 10-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Hobbyhorsing v ČR
  4. Haty a šikana v komunitě jsou již minulostí

Haty a šikana v komunitě jsou již minulostí

Rozmohl se nám tady takový nešvar...

Oblíbená hláška z filmu mě napadne pokaždé, když se setkám s haty (nenávistnými komentáři) pod fotkami s hobbyhorse. To první, co mi prolétne hlavou je otáka PROČ?

Když jsem před několika lety začala vyrábět koníky na tyči, byla to taková hračka plná nostalgie, určená především malým dětem. Postupem času jsem koníky zdokonalovala a jejich oblíbenost rostla, jako rostou děti. A najednou přišel Hobbyhorsing. Oblíbený Finský sport prorazil i v Čechách a na Slovensku. Díky tomu vznikla hobbyhorse komunita a především Instagram se stal místem, kde se tato komunita mohla spojit a rozšiřovat.

Měla jsem tehdy obrovskou radost. Pod mnohými novými profily jsem si mohla přečíst heslo: Chceme Hobbyhorsing do ČR! No to je skvělé, tak konečně se spojí všichni ti osamnělí jedinci a vznikne pořádná komunita. Instagram se zdál být tím pravým médiem, ale náhle se opak stal pravdou.

Začala jsem si všímat hatů. Pod fotkami s koníky, ať už kupovanými nebo ručně šitými, se objevovaly nadávky a urážky určené nejen koníkům, ale především jejich majitelům. Někteří dotčení mi tehdy zoufale začali psát a ptát se na radu, jak se já sama vyrovnávám s podobnými situacemi.

 Odpovídala jsem, ať si toho nevšímají, že ti lidé zkrátka nevědí, o čem mluví. Pak mi ale přišla zpráva: Hej tvoji koníci jsou fakt hnusný! A to od slečny, která sama provozovala hobbyhorsing..

 A tak jsem postupně začala zjišťovat, že pravda je mnohem temnější než se na první pohled zdálo. 

 Haty nepřicházely jen z venčí, ale i zevnitř komunity.. Komunita se dělila na několik skupinek, a jedna skupinka pomlouvala druhou. Občas si vyhlédli někkoho do koho se strefovali.

Patřila jsem do jedné takové dost toxic skupiny holek a ty pomlouvaly úplně všechny. Nechtěla jsem aby pomlouvaly i mne, tak jsem hatovala taky.

Rodiče by se asi podivili kdyby si přečetli některou zprávu.

Strefovali se do mě, že jsem rozmazlená, že mám drahé koníky a mobil, došlo to tak daleko, že jsem si začala sama ubližovat..

Z tajných skupinek se občas dostalo něco ven

Ve škole se mi často posmívají že jezdím na koni na klacku, že nemám na živého koně. Vybíjela jsem si zlost a smutek na ostatních a strefovala jsem se skoro do všech. Teď už to ale nedělám, uvědomila jsem si, že je to špatné.

 Když už toho bylo moc, začaly se objevovat různá hesla  a hashtagy pod příspěvky, jako např.: Spolu proti hatům.
 Nenávistných komentářů opravdu ubývá a nejen lidé uvnitř komunity ale i ti zvenčí už snad lépe chápou, o čem hobbyhorsing opravdu je. Je to sport! A proto je třeba projevit sportovního ducha a chovat se k sobě hezky.

 Začalo to inspirací Finským sportem, pojďme se tedy inspirovat i jejich vzájemným chováním. Oni se ve své hobbyhorse komunitě cítí bezpečně. Budeme to tak mít i my?  

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Konicinatyci.CZ - Klára Novotná
Onšovice 61
38481 Čkyně

Kontakty
Klára Novotná
Klára Novotná
(Po-Pá, 10-16 hod.)
Všechna práva vyhrazena Klára Novotná 2021
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz